Ludzie Karnawału

Mirosław NeinertMirek-Neinert

Dyrektor Festiwalu

Dyrektor Teatru Korez i nas wszystkich, którzy przygotowujemy festiwal. Aktor teatralny i filmowy, reżyser i konferansjer. Wielki myśliciel: wymyślił Katowicki Karnawał Komedii i Letni Ogród Teatralny. Znaki szczególne: fajka i buty w doskonałym stylu! Ślązak z wyboru, wyjątkowa osobowość śląskiego świata kultury. Miniony rok to kolejne sukcesy: siedemnasta edycja Letniego Ogrodu Teatralnego, ósma odsłona Katowickiego Karnawału Komedii, pełna sala teatralna na spektaklach – niezmienna popularność Cholonka, Kolegi Mela Gibsona, Pojedynku oraz Swingu.

Robert Talarczykrobert-talarczyk

Dyrektor Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego

Mówi o sobie: komediant, choć udaje, że jest bardzo ważnym dyrektorem bardzo ważnej sceny w bardzo ważnej aglomeracji. Jednak jego komediowa natura daje o sobie znać na każdym kroku. Szczególnie kiedy myli Malarnię z malarią albo tapira z tapicerem. Miłośnik absurdalnego humoru i wykwintnych dowcipów. Posiada zdolność bilokacji. Cierpi na przebodźcowanie, ADHD i inne zaburzenia uwagi, których lekarze jeszcze nawet nie potrafią nazwać.

Marcin KrupaKKK_MarcinKrupa_03min

Prezydent Katowic

Z wykształcenia inżynier transportu, z zamiłowania muzyk i motocyklista, który o mały włos nie został licencjonowanym kierowcą rajdowym. Fan Republiki, Marillion i Yes, do dzisiaj poradzi zagrać na harmonijce ustnej i klawiszach. Karierę muzyczną porzucił jednak dla naukowej, a naukową dla pracy w samorządzie. Swoje obowiązki wykonuje śpiewająco, co docenili mieszkańcy Katowic i nagrodzili go wygraną w wyborach prezydenckich. Przed nim kolejne lata ciężkiej pracy i rzadkie chwile odpoczynku m.in. na spektaklach Katowickiego Karnawału Komedii.

Bogusław B. Jasiokwww Jasiok

Producent

Menedżer kultury. Miłośnik teatru i kina. Zastępca dyrektora Teatru Śląskiego w Katowicach. Nałogowy kociarz. Człowiek analogowy i klasyczny Bliźniak. Fan piosenki aktorskiej, starych fotografii i Kilara, entuzjasta Almodovara i Dolana. Lubi zapach porannej gazety i dobrej kawy. Odpoczywa, prowadząc auto. Ataki perfekcjonizmu nie przeszkadzają mu w systematycznym gubieniu kluczy.

Agnieszka Rybickarybicka1

Public Relations

Czynny udział w realizacji 9. Katowickiego Karnawału Komedii biorą:

Sergiusz Brożek, Barbara Chodacka, Małgorzata Długowska, Sławomir Jastrzębski, Hanna Kałamarz, Cezary Kruszyna, Izabela Mikrut, Małgorzata Sadlik oraz zespoły realizacyjne Teatru Śląskiego i Pałacu Młodzieży. Dziękujemy!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress